„ЏП Морган“: Процесот на дедоларизација започна, но доларот останува најважна валута


Постојат знаци дека процесот на дедоларизација е започнат, но доларот ќе ја задржи својата позиција во догледна иднина, според валутни експерти во ЏП Морган, ...
| | веќе видена | слични

Земјите од групата OPEC+ по почетокот на доброволното намалување на производството на нафта од стрна на бројни земји во картелот, го намалиле произвидството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Јужна Кореја покрена обвинение против поранешен извршен директор на Самсунг, обвинет за кражба на тајни на компанијата вредни стотици милиони долари за да ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Трговијата во која како платежно средство се користат јуани е во пораст и Кина треба дополнително да ги придобие растечките интереси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската амбасадорка Анџела Агелер во врска со предложенииот закон за амнестија денеска изјави дека за САД и Американската амбасада е важно ваквите ...
сите 314 | | | веќе видена

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 211 | | | веќе видена

Градоначалникот на Венеција ја прогласи среда за ден на жалост по синоќешната несреќа на туристички автобус во која најмалку 21 лице, меѓу кои две деца, ...
сите 50 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 63 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ЏП Морган“: Процесот на дедоларизација започна, но доларот останува најважна валута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: