Наводниот спор помеѓу руската армија и „Вагнер“ го привлече вниманието на британското разузнавање

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
| | веќе видена | слични

Руски пратеник е ранет во војната во Украина, пренесуваат руските медиуми. Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров пак тврди дека рускиот пратеник е мртов. Станува ...
| | веќе видена | слични

Исчезна рускиот пратеник Адам Делимканов(53), близок соработник на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров. Според Кадиров пак, неговиот „брат“ починал и нема да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Долгоочекуваната воена офанзива на Украина е „тешка“, но „напредува“, изјави претседателот на Украина Володимир Зеленски, откако неговата администрација објави ...
| | веќе видена | слични

Руската и украинската армија тврдат дека постигнале воени успеси на фронтот, при што Москва соопшти дека ги одбила нападите на украинските сили, додека Киев ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руските медиуми известија за смртта на уште еден руски генерал во војната во Украина. Повеќе руски воени блогери објавија дека генерал-мајорот Сергеј Горјачев ...
| | веќе видена | слични

Украинската заменик министерка за одбрана Хана Маљар изјави дека украинските сили постигнале дополнителен напредок во контраофанзивата. Досега, според неа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната конференција на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, во својот говор потенцираше дека сонот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наводниот спор помеѓу руската армија и „Вагнер“ го привлече вниманието на британското разузнавање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: