Битиќи со германските компании

4 копии
2 копии

Во интервју за Локално вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вели дека процесот на уставните измени е поврзан со евроинтегративните процеси на ...
| | веќе видена | слични

Сигнали за поместување на процесот на проширување од мртвата точка, но по „француски терк“ Војната во Украина несомнено ја разбуди Европската Унија од зимскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иднината на државата не може да трпи повеќе расчекор помеѓу тесните и променливи, интереси на опозициската партија и интересот на граѓаните. Отворена е вратата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Европскиот институт за иновации и технологија ќе ги поттикне иновациите во Западен Балкан со отворање на првиот заеднички регионален ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европскиот институт за иновации и технологија (ЕИТ) денеска отвори заеднички иновациски центар во Скопје, што се очекува во Северна Македонија да ги подигне ...
| | веќе видена | слични

Кога одиме во некоја друга држава, најчесто го посетуваме главниот град на таа земја. Кога говориме за конкретна држава, вообичаено, ја осознаваме и опишуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Можностите за продлабочување на економските и трговските односи со Белгија беа тема на разговор на денешната средба на вицепремиерот за економски прашања, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 434 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 138 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена

Седумдесет и пет прекршоци се констатирани при акциска контрола на Министерството за внатрешни работи со цел зголемување на безбедноста на учениците, односно ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи со германските компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: