Студенти од Бреинстер Некст колеџот за само 48 часа креираа едукативна веб-платформа за клиент

Време зa читање: 9 минути Студенти од Бреинстер Некст колеџот (Brainster Next College) првпат учествуваа на најголемиот Бреинстер хакатон во живо, кој броеше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тимот Neuro FEEIT, составен од студенти на Факултетот за електротехника и информациски технологии при УКИМ, освои прво место на светското студентско финале за ...
| | веќе видена | слични

За да се спречи падот на универзитетот „Свети Кирил и Методиј“, мора да се инвестира – предупреди деканот на архитектонскиот факултет, Огнен Марина. Последната ...
| | веќе видена | слични

Задачата оваа година беше развој на систем за диференцирање на шизофренијата и биполарната психоза користејќи функционална магнетна резонанца во состојба на ...
| | веќе видена | слични

Скопје стана уникатен пример каде што Обединетите Нации го препознаа тој момент по разурнувањата од земјотресот и ги поканија светските архитекти и урбанисти ...
| | веќе видена | слични

Реномирани архитекти, научници и истражувачи од Јапонија, Холандија, Грција, Италија, Полска и САД денес и утре во Скопје ќе разговараат за поуките од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што ќе се случи ако реконструкцијата на Скопје по катастрофалниот земјотрес во 1963 година почне денеска, дали повторно целиот свет ќе се обедини за поддршка и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фејзи Азири, еден од осудените за помагање во случајот „Монструм“, се појави на телевизија на Алсат ТВ каде што вели дека не сака да биде опфатен со новото ...
сите 347 | | | веќе видена

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 209 | | | веќе видена

Градоначалникот на Венеција ја прогласи среда за ден на жалост по синоќешната несреќа на туристички автобус во која најмалку 21 лице, меѓу кои две деца, ...
сите 50 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 68 | | | веќе видена

„Додека Русија ја продолжува својата брутална војна, сите сме посветени да ја поддржуваме Украина онолку долго колку што е потребно“, рече Столтенберг. Домаќин ...
сите 195 | | | веќе видена

Полициски службеници на Единицата за брзо распоредување денеска во подножјето на планинскиот врв Стрижак на планината Јабланица го лишиле од слобода албанскиот ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го повикува премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски да свика лидерска средба, на која, како што вели, ќе се ...
сите 90 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студенти од Бреинстер Некст колеџот за само 48 часа креираа едукативна веб-платформа за клиент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: