Шпанија, Франција и Бугарија се земји каде што туристите „веројатно ќе се разболат“!

Популарните туристички дестинации во Шпанија, Франција и Бугарија се рангирани меѓу светските дестинации каде што туристите имаат најголема веројатност да се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На 15 јуни во крајбрежните и планинските туристички области во Албанија ќе бидат отворени 30 летни здравствени амбуланти, објави албанскиот премиер Еди Рама, ...
| | веќе видена | слични

- Летните здравствени амбуланти ќе гарантираат квалитетна здравствена заштита за туристите кои оваа летна сезона ќе ја посетат Албанија. Од Тети до Ксамил, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Земјава годинава може да очекува раст на туризмот од 15 до 20% и тоа благодарение на туристичкиот бум во регионот, велат туристичките работници кои работат на ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу 15 и 25% ќе се зголемат цените за летниот одмор Бугарија во однос на лани. Според хотелиерите, цените се зголемуваат поради инфлацијата, со објаснување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 210 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 63 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со лидерите на сојузничките земји, Европската Унија и НАТО денес, повторувајќи ја американската поддршка за ...
сите 155 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена

Придржување до Преговарачката рамка и спроведување на уставните измени, кои се содржани во неа со цел да се продолжи со натамошниот чекори во ...
сите 127 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 41 | | | веќе видена

Во рамките на акција „Важно е! Од тебе зависат промените! на средба со граѓаните во село Трпејца се обрати градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков каде истакна ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија, Франција и Бугарија се земји каде што туристите „веројатно ќе се разболат“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: