КОГА И ДВЕ РАБОТНИ МЕСТА СЕ ПРЕМАЛКУ ЗА ПРИСТОЕН ЖИВОТ: НОвите предизвици во Германија

Наутро доставувате весници, дење работите во курирска служба, попладне во книжарница, а навечер како келнер... Во изминатите дваесет години, повеќе од двојно е ...
| | веќе видена | слични

Колку може да заработите како практикант во Германија во некоја од компаниите како „Порше“, „Мерцедес“ или „Бош“? Овие три компании имаат одлична репутација во ...
| | веќе видена | слични

Германскиот завод за статистика пресмета колкави се трошоците за едно дете до полнолетство. Како што е наведено, на бебињата им е потребна комплетна опрема, ...
| | веќе видена | слични

Базените во Германија се почесто остануваат затворени поради недостиг на работници. На Германија и недостасуваат 3.000 професионални спасители. Работата на ...
| | веќе видена | слични

Без разлика дали во приватна ординација, клиника или служба за итни случаи: лекарите играат одлучувачка улога во дијагностицирањето и лекувањето на болестите, ...
| | веќе видена | слични

Практикантството игра важна улога во професионалниот развој и дава можност да се стекне драгоцено искуство во реномирани фирми. Но, колку можете да заработите ...
| | веќе видена | слични

Германскиот синџир за малопродажба и печење кафе, Tchibo, со седиште во Хамбург, има намера да укине 300 работни места до крајот на годината. Раководството не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 211 | | | веќе видена

Градоначалникот на Венеција ја прогласи среда за ден на жалост по синоќешната несреќа на туристички автобус во која најмалку 21 лице, меѓу кои две деца, ...
сите 49 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 63 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со лидерите на сојузничките земји, Европската Унија и НАТО денес, повторувајќи ја американската поддршка за ...
сите 156 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОГА И ДВЕ РАБОТНИ МЕСТА СЕ ПРЕМАЛКУ ЗА ПРИСТОЕН ЖИВОТ: НОвите предизвици во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: