Проукраински Руси: Убивме руски полковник, убиваше цивили и во Југославија

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку 11 цивили загинале, а десетици се ранети во нападот на јужниот украински регион Криви Рих, родниот крај на украинскиот претседател Володомир Зеленски, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Загинати и повредени во ракетен напад на станбена зграда во Криви Рог. Руските сили погодија петкатница. Најмалку седуммина луѓе се заглавени под урнатините. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три лица загинаа, а 25 се повредени во ракетен напад на руските сили врз Криви Рог. Погодена е петкатница. Напади се регистрирани и во Киев и Харков. Руски ...
| | веќе видена | слични

Најмалку три лица загинаа, а 25 се повредени во ноќните ракетни напади на Русија врз украинскиот град Криви Рих, родниот град на украинскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Русија изврши „масовен ракетен напад“ врз централниот украински град Кривиј Риг во текот на ноќта, при што загинаа и беа повредени луѓе и оштетена цивилна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проукраински Руси: Убивме руски полковник, убиваше цивили и во Југославија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: