МАРИЧИЌ ОД БЕЧИЌИ: Ние на Брисел ќе му испорачаме тешки одлуки и реформи, а ЕУ нас да ни испорача членство во догледно време

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
| | веќе видена | слични

Струга ќе биде домаќин на третото издание на Преспа форумот за дијалог, што ќе се одржи на 15 и 16 јуни и се совпаѓа со петгодишнинатата од потпишувањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на денешната прес- конференција го најави третото издание на Преспа форум за дијалог што ќе се одржи на 15 и 16 ...
| | веќе видена | слични

Османи истакна дека со изборот на Струга оваа година за место на одржување на овогодишниот настан, се признава богатата историја на културна размена на градот, ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за надворешни работи и дијаспора во Косово Крешник Ахмети ги прими директорот на Директоратот за координација на програмите на Советот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потребен е широк консензус за европскиот реформски пат кај сите политички партии и од власта и од опозицијата, било констатирано на денешната средба на ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МВР, станува збор за пријателска возвратна посета, што се реализира на иницијатива на невладината организација Хрватско-македонска тангента, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска оствари телефонски разговор со заменик-претседателката на Владата и министерка за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Главна цел на земјите од Западен Балкан е членство во Европската Унија, изјави денеска Дритан Абазовиќ, премиер на црногорската влада во технички мандат и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската амбасадорка Анџела Агелер во врска со предложенииот закон за амнестија денеска изјави дека за САД и Американската амбасада е важно ваквите ...
сите 206 | | | веќе видена

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 310 | | | веќе видена

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 207 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 90 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со лидерите на сојузничките земји, Европската Унија и НАТО денес, повторувајќи ја американската поддршка за ...
сите 152 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 88 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 172 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАРИЧИЌ ОД БЕЧИЌИ: Ние на Брисел ќе му испорачаме тешки одлуки и реформи, а ЕУ нас да ни испорача членство во догледно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: