НАТО испраќа засилување во Косово, 500 војници пристигнуваат од Турција


Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља информира дека во полициска акција денеска на северот од земјата е уапсено лицето Милун Миленковиќ – ...
| | веќе видена | слични

Попладнево во Северна Митровица е изведена обемна акција на косовската полиција, по што уследи собирање на припадници на локалното српско население, а ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти денеска претстави план за намалување на тензиите на северот на земјата, кој вклучува нови локални избори и намалување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петар Петковиќ, директор на Канцеларијата за Косово и Метохија, изјави дека денеска се наоѓаат во најтешката ситуација досега, сето тоа по последното апсење на ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер во вторникот го претстави планот за смирување на тензиите на северот со мнозинско српско население, кој ќе вклучи нови локални избори и ...
| | веќе видена | слични

Припадниците на Косовската полиција денеска во Северна Митровица го уапсиле Србинот Милун Миленковиќ наречен Луне. Според сознанијата на порталот „KoSSev“, тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската амбасадорка Анџела Агелер во врска со предложенииот закон за амнестија денеска изјави дека за САД и Американската амбасада е важно ваквите ...
сите 207 | | | веќе видена

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 310 | | | веќе видена

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 207 | | | веќе видена

Најмалку 21 лице загина, а 15 се повредени кога автобус со туристи излетал од надвозник во близина на Венеција во северна Италија и се запалил, соопштија ...
сите 44 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 90 | | | веќе видена

МВР објави дека по повеќе од еден месец е фатен вториот пироман кој запали две кебапчилници и еден ресторан во Скопска чаршија кон крајот на август. Станува ...
сите 246 | | | веќе видена

Владимир Путин ја нападна Украина минатата година затоа што веруваше дека НАТО е слаб, според Институтот за проучување на војната. Рускиот претседател веруваше ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО испраќа засилување во Косово, 500 војници пристигнуваат од Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: