Манасков: ЕВН и Регулаторна го осиромашуваат народот на рекетарски начин


Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски смета дека е прерано ДДВ-то за струјата на домаќинствата да се врати од 10 на 18 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Учеството во цената што ќе ја понуди ЕСМ, и кај ЕВН Хоум и кај Електродистрибуција и кај МЕПСО, е некаде околу 70-тина проценти, изјави Марко Бислимовски, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Животниот стандард на граѓаните е сериозно нарушен, инфлацијата е двоцифрена, а Владата одбива да се откаже од зголемените даночни приливи. Пратеничката група ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерствата за економија, за труд, за образование, за здравство, за правда, за внатрешни работи, за образование, за локална самоуправа, многу општини, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска заедно со Координаторот на пратеничката група Никола Мицевски во името на цела пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за Обнова на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО - ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ во насока на намалување на трошоците на живот предлага измени во Законот за ДДВ, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манасков: ЕВН и Регулаторна го осиромашуваат народот на рекетарски начин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: