Мицкоски: Ќе направам сè за да ДУИ оди во опозиција


2 копии

Ја охрабрувам ВМРО-ДПМНЕ да остане на променетиот став, да застанеме заедно, како ние што стоиме со народот рамо до рамо, така да бидеме рамо до рамо за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Јас немам информации за таков контакт што вели СДСМ. Јасно е дека овие прашања треба да се решаваат на повисоко ниво, а не со јавување на некој телефон во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

На ВМРО-ДПМНЕ не му за премиер, вицепремиер, министри, едноставно прашањето е како да обезбедиме доволно гаранции за заштита на националното достоинство и ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник Илија Димовски во емисијата „За или против“ рече дека е жално што Македонија ја водат луѓе кои немаат чувство на припадност и не и мислат ...
| | веќе видена | слични

„Понудата на премиерот не е искрена. Идејата на премиерот е фактички да посочи дека ВМРО-ДПМНЕ сака само да дојде на власт, и дека ништо друго не го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во „Тема на денот“ во дневникот на Сител ТВ гостуваше членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Клековски кој што истакна дека на ВМРО-ДПМНЕ нуди решенија и опции за ...
| | веќе видена | слични

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Саше Клековски во вечерашното гостување во Централниот дневник на СИТЕЛ ТВ, вели дека ВМРО-ДПМНЕ нуди опции и решенија со цел ...
| | веќе видена | слични

„Ние мораме да видиме подадена рака од Софија. Ние мораме да видиме регистрација на македонски здруженија“, истакна Зоран Димитровски во емисијата „Само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ќе направам сè за да ДУИ оди во опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: