МВР со информации за несреќата кај „Борис Трајковски“: повредени се две лица

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
| | веќе видена | слични

Познатиот спрски актер Сергеј Трифуновиќ е уапсен во Белград, јавуваат српските медиуми. На 28 мај во 19 часот и 40 минути на Врачар, Белград, се случила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во белградската населба Врачар се случила сообраќајка помеѓу моторцикл „Веспа“ управуван од актерот Сергеј Трифуновиќ и автомобил. Во несреќата нема повредени, ...
| | веќе видена | слични

Повредениот Кирил Ефремовски (38), кој бил опериран и е хоспитализиран, раскажува детали за немилиот настан, и апелира сите да бидат внимателни, бидејќи како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секторот за внатрешни работи Битола – Полициска станица Прилеп, до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Д.П.(26) од село ...
| | веќе видена | слични

Несреќен настан кој заврши со тешки повреди кај едно лице се случи вчера на скопскиот кеј. Министерството за внатрешни работи, утрово информираше за настанот, ...
| | веќе видена | слични

Млад прилепчанец возеќи голф удрил во велосипедис, но не застанал да и укаже помош на повредената жена. Тој го напуштил местото на несреќата, а потоа, ...
| | веќе видена | слични

На 9.06.2023 околу 19.45 часот на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп, пријавениот со патничко возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки удрил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР со информации за несреќата кај „Борис Трајковски“: повредени се две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: