31-година Лекарска комора: Благодарници за докторите кои придонесоа за развој

Пригодни обраќања имаа претседателката на Комората, проф. д-р Калина Гривчева Старделова, заменик претседателот на Комората, доц. д-р Беким Исмаили и заменик ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лекарската комора на Македонија на своето одбележување на 31 година од постоењето на комората додели благодарници за тимот што ја направи првата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По дваесетти јубилеен пат, вчеравечер, беше доделен Инженерскиот прстен на најдобрите дипломирани инженери во Македонија. Во организација на Инженерската ...
| | веќе видена | слични

По повод 31 година од постоење на Лекарската комора на Северна Македонија, денеска во црквата „Света Софија“ во Охрид беа доделени благодарници за докторите ...
| | веќе видена | слични

Манифестацијата „Инженерски прстен“, која традиционално е под покровителство на претседателот на државата, а во организација на Инженерската институција на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ОБСЕ е живо, неговата вредност е колку повеќе се користи за надминување на несогласувањата. Блокадата или непочитувањето на принципите на Организацијата е ...
сите 470 | | | веќе видена

Сите профили кои објавуваат лажни вести се детектирани, кажа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прашање за исчезнатата Вања Ѓорчевска од ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 87 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

31-година Лекарска комора: Благодарници за докторите кои придонесоа за развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: