Лајчак и Ескобар вечерва на средба со Курти во Приштина, утре во Белград со Вучиќ

Косовскиот премиер, Албин Курти ќе ги прими денеска специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак и заменикот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на Европската унија (ЕУ) Петер Стано денеска изјави дека минатонеделната посета на специјалниот претставник на ЕУ Мирослав Лајчак за Приштина и ...
| | веќе видена | слични

На северот на Косово во текот на викендот, за разлика од последните две недели, е мирно, според косовските медиуми. Од САД, односно нивниот емисар за Западен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот премиер, Албин Курти изјави дека воената интервенција на НАТО во 1999 година го запре геноцидот на Србија врз косовскиот народ, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорите на земјите од Квинта (САД, Велика Британија, Франција, Италија и Германија) го бојкотираа приемот што го одржаа го организираа претседателот и ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот претставник на ЕУ во дијалогот, Мирослав Лајчак, зборуваше од Брисел по средбите што ги имаше минатата недела заедно со американскиот емисар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Канцеларијата за Косово, Петар Петковиќ, денеска изјави дека пермиерот, Албин Курти, ги довел до работ на конфликт, дека сака да го запали целиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Србија и Косово, Мирослав Лајчак, на фејсбук објави дека заедно со американскиот пратеник Габриел ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, денеска на својот Фејсбук профил објави дека се надевал на подобар резултат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 154 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
сите 179 | | | веќе видена

-Во овие три дена сум во посета на Босна и Херцеговина како известител на Парламентарното собрание на Совет на Европа. За прв пат се случува пратеник од нашата ...
сите 113 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Се огласи професорката Билјана Ванковска за скандалот кој од вчера ја тресе македонската јавност, а кој е поврзан со Маричиќ од СДСМ и пратеничката на ...
сите 103 | | | веќе видена

Британскиот министер за одбрана Грант Шапс разговарал за тоа како да се зајакне воздушната одбрана на Украина за време на состанокот со претседателот Володимир ...
сите 112 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат мирни и спокојни, уставни измени и бугарски диктати нема да прифатиме до крај. Моментално се води психолошка војна од страна на уплашената ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лајчак и Ескобар вечерва на средба со Курти во Приштина, утре во Белград со Вучиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: