Украина и Русија ја продаваат пченицата поевтино, САД поскапо

Движењето на цените на главните житни производи на светските стокови пазари е контроверзно оваа недела, јавува за БТА Софиската берза. Украина продаваше ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија најави дека ќе го намали производството на нафта за еден милион барели на ден (бнд) од јули. Намалувањето следува по претходните најави на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Годишнината на ОБЕ не треба да се слави поради деградацијата на полето на безбедноста, економијата и човечките права, а говорот на колегите министри на Самитот ...
сите 510 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 87 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина и Русија ја продаваат пченицата поевтино, САД поскапо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: