ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Љупчо Јаневски, директор на Агенција за промоција и поддршка на туризмот: Годинава ќе имаме рекорден број на чартер летови од странство


Во 2022 година од туризмот во македонската економија влегоа 481 милиони долари. Проценките за годинава се дека тоа ќе бидат околу 500 милиони долари. Годинава ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На 15 јуни во крајбрежните и планинските туристички области во Албанија ќе бидат отворени 30 летни здравствени амбуланти, објави албанскиот премиер Еди Рама, ...
| | веќе видена | слични

- Летните здравствени амбуланти ќе гарантираат квалитетна здравствена заштита за туристите кои оваа летна сезона ќе ја посетат Албанија. Од Тети до Ксамил, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Скопје/Охрид, 7. јуни 2023 (ИНПРЕС) – На двата македонски аеродроми ќе има многу работа во наредниот период, а тоа е поради зголемените аеродромски операции ...
| | веќе видена | слични

Земјава годинава може да очекува раст на туризмот од 15 до 20% и тоа благодарение на туристичкиот бум во регионот, велат туристичките работници кои работат на ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу 15 и 25% ќе се зголемат цените за летниот одмор Бугарија во однос на лани. Според хотелиерите, цените се зголемуваат поради инфлацијата, со објаснување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Љупчо Јаневски, директор на Агенција за промоција и поддршка на туризмот: Годинава ќе имаме рекорден број на чартер летови од странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: