Кој ги доби „евтините“ државни кредити за изградба на фотоцентрали?


2 копии

Наместо да ги ревидира барањата за изградба на фотоволтаици и да оценува дали некој инвеститор е моќен да гради во предвидениот рок и да бара банкарски ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на покриениот Градски пазар во Велес започна на 1 април 2021, со најава дека ќе заврши во октомври истата година, но Ниту по година и половина од ...
| | веќе видена | слични

Многупати повторениот став за крајно изразената некомпатибилност меѓу политичката нестабилност и економскиот развој е меѓу основните поенти на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата, односно Владата, му префрла 3,3 милиони евра на новоформираното претпријатие НОМАГАС, со цел тоа да има пари да ја плати експропријацијата, но и сите ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини е прилично скептичен во однос на тоа дали економијата може да достигне повисоки стапки на раст до крајот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ги доби „евтините“ државни кредити за изградба на фотоцентрали?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: