СЕ ЗГОЛЕМИЈА ЛИ ПЛАТИТЕ НА ВОЗДУХОПЛОВЦИТЕ?! АЦВ издвоила поголема сума за плати за минатата година

Износот за исплата на плати во Агенцијата за цивилно возухопловство во текот на 2022 година се зголемила. За минатата година оваа институција потрошила ...
| | веќе видена | слични

Месец мај беше доста скап за нашите граѓани. Најмногу пари во последниот месец, односно 19.532 денари биле потребни за храна и пијалоци, а 13.392 за покривање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потрошувачката кошница во мај е измерена на 49.025 денари, или речиси 800 евра. Тоа се минималните средства што биле потребни за четиричлено семејство да ги ...
| | веќе видена | слични

Само 821 денар предвидува синдикалната кошничка што ја објавува ССМ за месец мај, а толку и повеќе чини само еден лек, со оглед на тоа што повеќето од скапите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

КАМ маркет, најпосакуваниот работодавач во категоријата маркети за изминатата година, значително го зголемува регресот за годишен одмор, кој годинава ќе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Регресот за годишен одмор, наменет за вработените во „Кам маркет“, годинава е во износ од 37.600 денари. Нивото е утврден по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 115 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ЗГОЛЕМИЈА ЛИ ПЛАТИТЕ НА ВОЗДУХОПЛОВЦИТЕ?! АЦВ издвоила поголема сума за плати за минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: