ПУТИН ЈА ЗАГУБИ ВОЈНАТА ПРОТИВ ЕВРОПА: Последиците ќе ги трпи со години


Кадри Симсон, европскиот комесар за енергетика, тврди дека нема иднина во која Европа ќе ги обнови своите енергетски врски со Русија. И Русија влезе во војна ...
| | веќе видена | слични

Кога европските бирократи замислија зелена иднина за Европа и пропишаа дека сите возила со внатрешно согорување ќе бидат забранети од 2035 година, тие ...
| | веќе видена | слични

Високата инфлација веќе во голема мера ги промени навиките на потрошувачите ширум светот и ќе продолжи да ги менува, како што стојат работите сега и во иднина. ...
| | веќе видена | слични

Пазарната капитализација на 100-те водечки светски компании падна за речиси 3,8 трилиони американски долари или за 11 отсто во минатата година, покажува новата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПУТИН ЈА ЗАГУБИ ВОЈНАТА ПРОТИВ ЕВРОПА: Последиците ќе ги трпи со години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: