Андоновски: Со промена на Уставот нема да се затворат барањата од страна на Бугарија


Македонија за жал последните години е најслабиот ученик во одделението и затоа сите од околу имаат некакви желби и побарувања кои што се надвор од овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Добра вечер за градот под марковите кули, градот на Цепенков, Пере Тошев, Ѓорче Петров, Градот на првиот претседател на АСНОМ, Методија Андонов Ченто, Место ...
| | веќе видена | слични

Пред утрешната лидерска средба со премиерот, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја нарече измама тезата на Димитар Ковачевски за интеграција ако ...
| | веќе видена | слични

„ Имаме премиер, кого ДУИ го држи во заложништво. Токму ДУИ се се вистинските газди во Владата, газди на криминалот и господари на туѓите судбини. Кога тие ќе ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски и СДСМ да изберат помеѓу уставни измени и предавство или национално единство и фер шанса кое го бара народот, велат во партиското ...
| | веќе видена | слични

Уставни измени и предавство или национално единство и фер шанса, Ковачевски да одбере, а народот избира единство и фер шанса. Неточно е тврдењето на власта ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да одбере уставни измени и предавство или национално единство и фер шанса Филип Здравески 06.06.2023 / 09:51 Македонија Уставни измени и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за одбрана на Косово, Ејуп Маќедонци, изјави дека Владата на Косово обезбедила докази и факти кои докажуваат дека она што се случи минатата недела, ...
сите 584 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновски: Со промена на Уставот нема да се затворат барањата од страна на Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: