Панова: На граѓаните им е преку глава од криминалот, корупцијата и заробените институции од владата на СДС и ДУИ, бараат избори


Граѓаните се жалат на централната власт, предводена од СДС и ДУИ, порача денеска Ели Панова пратеничка и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на средба со жителите на ...
| | веќе видена | слични

„Еве ја болката на пионот Ковачевски и на ДУИ. Образложена во една фотографија.“ – истакнува на својот фејсбук-профил Драган Ковачки, пратеникот во Собранието ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Учеството на ДУИ во Владата ја дестабилизира Македонија.“ – реагира преку својот фејсбук-профил Драган Ковачки, пратеникот во Парламентот на Македонија и член ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ: ДУИ не одлучува дали ќе ја напуштат владата, СДС треба да се охрабри за подадената рака за преодна влада Филип Здравески 11.06.2023 / 11:22 ...
| | веќе видена | слични

ДУИ е подготвена да ја напушти Владата истиот ден кога уставните измени ќе стапат на сила Филип Здравески 11.06.2023 / 10:45 Македонија Демократската унија за ...
| | веќе видена | слични

ДУИ е спремна на истиот ден кога ќе стапат во сила уставните измени да ја напушти Владата, ако тоа е предуслов опозицијата да ги поддржи уставните измени, кажа ...
| | веќе видена | слични

Откако Централното претседателство на ДУИ вечерва донесе и формална одлука дека се согласува да излезе од владата со цел да се изгласаат уставните измени, од ...
| | веќе видена | слични

Централното претседателство на ДУИ го заврши својот состанок во партиското седиште во Мала Речица, а партијата информираше дека се прифаќаат предусловите кои ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште одржа состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
сите 250 | | | веќе видена

Пропустите во истрагата за убиството на Панче, чинеа живот. Останува отворено прашањето зошто возилото на Панче се движеше слободно по скопските улици и доведе ...
сите 130 | | | веќе видена

Ванчо Митев, адвокат, на својот фејсбук профил објави дека според неговите проценки, екстрадицијата на Љупчо Палевски-Палчо, кој е осомничен за свирепо убиство ...
сите 151 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 61 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините војници „уништиле згради со инфраструктура на Хамас во Универзитетот Ал Азхар во градот Газа“. Според извештаите, во ...
сите 126 | | | веќе видена

Најдено е телото на 59-годишниот маж од Велес, за кого вчера медиумите јавија дека бил пријавен за исчезнат. Според информациите од полицијата, тој загинал во ...
сите 199 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 54 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панова: На граѓаните им е преку глава од криминалот, корупцијата и заробените институции од владата на СДС и ДУИ, бараат избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: