(Видео) Порто се утеши со 19-та титула од португалскиот куп


Младите фудбалери на Академија Пандев се изборија за четвртфинале на „Купот на пријателството“ кој се одржува во Србија, откако славеа и втора победа, овој пат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 594 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа денеска соопшти дека бројот на загинати во нападите на Израел надмина 15.200 и оти 70 отсто се жени и деца, а повеќе од ...
сите 109 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 270 | | | веќе видена

Талат Џафери од ДУИ да биде премиер сто дена пред избори, а координаторот на СДСМ, Јован Митрески нов претседател на Собранието, е најверојатната варијанта за ...
сите 214 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 105 | | | веќе видена

4-годишната С.М. од околината на Нова Црња е уапсена поради постоење на основано сомнение дека извршила кривично дело семејно насилство. Полицијата од ...
сите 77 | | | веќе видена

Гералд Кнаус, директор на австриско-германскиот институт „Европска иницијатива за стабилност" даде свое видување на темата „Како умира проширувањето на ЕУ". ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Порто се утеши со 19-та титула од португалскиот куп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: