(Видео) Ѕаниоло и Икарди донесоа победа за Галата во дербито со Фенербахче


Николо Ѕаниоло постигна два гола, Мауро Икарди додаде уште еден за Галатасарај да стигне до убедлива 3:0 победа во „Интерконтиненталното дерби“ во Турција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски со трофеј ја заврши сезоната во Турција. Алиоски синоќа со Фенербахче се израдува на трофејот во Купот на Турција ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на двократниот европски шампион Анадолу Ефес се пласираа во финалето на турскиот шампионат, откако во полуфиналната серија славеа над големиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот фудбалер Бурак Јилмаз објави вчера дека става крај на професионалната кариера која ја почна пред 21 година. На репрезентативен план Јилмаз одигра 77 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда вчера го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски кое преку Министерството за надворешни работи ќе биде доставено по ...
сите 125 | | | веќе видена

Политички и полициски структури на СДС го охрабруваа Палевски да шири токсична атмосфера и да сее омраза- поради неказнивоста дојде до трагично двојно убиство, ...
сите 104 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 209 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност, Светлана Николоска во „Клик Плус“ на ТВ21 зборувајќи за последните убиства на Вања и на Панче, кажа дека Вања е ...
сите 39 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

Загина синот на израелскиот министер без ресор и поранешен началник на армијата Гади Ајзенкот во експлозија на бомба во тунел во Газа. Претседателот на ...
сите 150 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ѕаниоло и Икарди донесоа победа за Галата во дербито со Фенербахче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: