Обилните врнежи поплавија улици во Прилеп


7 копии

Невреме, но и земјотрес ја погодија Србија. Прогласена е вонредна состојба во 26 градови и општини поради обилните врнежи, а на пладне е регистриран и ...
| | веќе видена | слични

Српската полиција евакуираше шест лица, од кои две деца, поради поплавите предизвикани од обилните врнежи на територијата на Крушевац, Чачак и Јагодина.Недељко ...
| | веќе видена | слични

Страшна бура веќе неколку дена ја тресе Србија, а откако вчера видовме порои од вода на белградските улици каде во една населба беа поплавени дури 20 куќи, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Силно невреме го зафати синоќа Белград и направи хаос. Според снимките кои беа објавени на социјалните мрежи, грмотевиците биле многу силни и имало во сите ...
| | веќе видена | слични

Турција ја погодија страшни поплави. На удар е главниот град по обилните дождови. Дури 27 провинции се во портокалова фаза, а обилните дождови целосно го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните неколку дена Турција страда од страшни поплави кои го зафатија главниот град по обилните дождови, пренесуваат медиумите во регионот. ...
| | веќе видена | слични

(Видео) Нереални сцени од Турција: големи поплави, уништени згради, надојдената вода исфрла мебел од становите Дарко Лазаревски 06.06.2023 / 14:53 Свет Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обилните врнежи поплавија улици во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: