Столтенберг до Ердоган: Шведска ги исполни своите обврски кон Турција за влез во НАТО

Шведска ги исполни своите обврски кон Турција, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по двочасовната средба со турскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
11 копии
8 копии

Шведска ќе му дозволи на НАТО да распореди војници на нејзина територија дури и пред официјално да се приклучи на Алијансата, изјавија денеска премиерот Улф ...
| | веќе видена | слични

Минатата година Шведска поднесе барање за влез во НАТО поради рускиот напад врз Украина, но Турција и Унгарија го одложија нејзиниот прием. „Владата одлучи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 480 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена

Демократското движење, Алтернатива и Движењето Беса ја обвинија власта дека го злоупотребила европското знаменце за измените на Кривичниот законик. ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг до Ердоган: Шведска ги исполни своите обврски кон Турција за влез во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: