Љутков: Граѓаните на Петровец се разочарани од централната власт и со нетрпение чекаат да ја дадат поддршката за ВМРО-ДПМНЕ


Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Љутков во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите” ги посети населените места Чифлик, Долно Коњари и Средно Коњари во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Уставни измени под Бугарски диктат без јасни гаранции за вековен јазик, идентитет, историја и посебност се невозможни, посочува градоначалникот на Гази Баба, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Последната анкета на НДИ покажува дека народот е разочаран од СДС и ДУИ. Катастрофално ниската доверба за СДС е резултат за безнадежноста, криминалот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бевме во посета на Казандол, Грчиште, Собри, Дедели и Башибос. Народот со иста порака, вели дека се заборавени „ставени сме некаде во фиока“ и тоа имавме ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на средбата со жителите при посета во населените места Смојмирово, Русиново во рамки на акцијата „Ова е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 855 | | | веќе видена

Мораме со сета сила да ја скршиме Газа, без компромис, без договор, вели и зраелскиот министер за национална безбедност Итамар Бен Гвир. „За доброто на децата ...
сите 405 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 282 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 68 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, на денешната седница за пратенички прашања во Собранието на Република Северна ...
сите 102 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љутков: Граѓаните на Петровец се разочарани од централната власт и со нетрпение чекаат да ја дадат поддршката за ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: