ПЕНДАРОВСКИ: Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел и Енка“

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Последните политички случувања во земјата, процесот на уставни измени, патот на евроинтеграциите, како и почетокот на работата на Коридорите 8 и 10Д, беа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, ...
| | веќе видена | слични

Заедно со министерот Бочварски остваривме средба со претставниците на Меѓународниот монетарен фонд, со кои разговаравме за важноста на изградбата на коридорите ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Државни патишта“, кое од годинава ја организира изградбата на автопатите од Коридорот 8 и 10д со изведувачот „Бехтел и Енка“, на крајот ...
| | веќе видена | слични

Што се случува со претседателот Стево Пендаровски кој или заборавил што кажа минатата недела за законите за ,,Бехтел и Енка” кога објави дека ги потпишал или ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 76 | | | веќе видена

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Подготовките за избори почнуваат, обично така е 5-6 месеци пред избори почнуваат подготовките. Добра страна е што имавме, се уште имаме една интензивна ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНДАРОВСКИ: Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел и Енка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: