ПЕНДАРОВСКИ: Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел и Енка“

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Последните политички случувања во земјата, процесот на уставни измени, патот на евроинтеграциите, како и почетокот на работата на Коридорите 8 и 10Д, беа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, ...
| | веќе видена | слични

Заедно со министерот Бочварски остваривме средба со претставниците на Меѓународниот монетарен фонд, со кои разговаравме за важноста на изградбата на коридорите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со мене нема разговарано претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ниту било кој друг, за тоа кои компании ќе бидат подизведувачи на изградбата на ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Државни патишта“, кое од годинава ја организира изградбата на автопатите од Коридорот 8 и 10д со изведувачот „Бехтел и Енка“, на крајот ...
| | веќе видена | слични

Што се случува со претседателот Стево Пендаровски кој или заборавил што кажа минатата недела за законите за ,,Бехтел и Енка” кога објави дека ги потпишал или ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Мерката на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава резултати. Веќе се намалени цените на основните ...
сите 268 | | | веќе видена

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар синоќа во 01.30 часот било пријавено дека на ул.„Балиндолска“ во Гостивар, Р.Џ.(29) од Гостивар, управувајќи четирицикл без ...
сите 89 | | | веќе видена

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Северна Македонија треба да се погрижи нејзините ...
сите 323 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 143 | | | веќе видена

Како онколошки пациенти, најважно ни е да се добијат имиња и презимиња на инволвираните лица, беше истакнато на вечерашниот протест пред Обвинителството во ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНДАРОВСКИ: Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел и Енка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: