ПЕНДАРОВСКИ: Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел и Енка“

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Последните политички случувања во земјата, процесот на уставни измени, патот на евроинтеграциите, како и почетокот на работата на Коридорите 8 и 10Д, беа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, ...
| | веќе видена | слични

Заедно со министерот Бочварски остваривме средба со претставниците на Меѓународниот монетарен фонд, со кои разговаравме за важноста на изградбата на коридорите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со мене нема разговарано претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ниту било кој друг, за тоа кои компании ќе бидат подизведувачи на изградбата на ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Државни патишта“, кое од годинава ја организира изградбата на автопатите од Коридорот 8 и 10д со изведувачот „Бехтел и Енка“, на крајот ...
| | веќе видена | слични

Што се случува со претседателот Стево Пендаровски кој или заборавил што кажа минатата недела за законите за ,,Бехтел и Енка” кога објави дека ги потпишал или ...
| | веќе видена | слични

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 559 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 420 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 178 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНДАРОВСКИ: Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел и Енка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: