Петрушевски: Тука сме меѓу народот да ги слушнеме нивните проблеми и да понудиме решенија


Бране Петрушевски пратеник од ВМРО-ДПМНЕ при денешните теренски посети беше во населените места Нерав, Мождивњак, Конопица, Мартиница, Градец каде потенцираше ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Уставни измени под Бугарски диктат без јасни гаранции за вековен јазик, идентитет, историја и посебност се невозможни, посочува градоначалникот на Гази Баба, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Последната анкета на НДИ покажува дека народот е разочаран од СДС и ДУИ. Катастрофално ниската доверба за СДС е резултат за безнадежноста, криминалот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бевме во посета на Казандол, Грчиште, Собри, Дедели и Башибос. Народот со иста порака, вели дека се заборавени „ставени сме некаде во фиока“ и тоа имавме ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на средбата со жителите при посета во населените места Смојмирово, Русиново во рамки на акцијата „Ова е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 594 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа денеска соопшти дека бројот на загинати во нападите на Израел надмина 15.200 и оти 70 отсто се жени и деца, а повеќе од ...
сите 109 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 270 | | | веќе видена

Талат Џафери од ДУИ да биде премиер сто дена пред избори, а координаторот на СДСМ, Јован Митрески нов претседател на Собранието, е најверојатната варијанта за ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 104 | | | веќе видена

Медиумите пишуваат дека има заговор за уништување на водачот на палестинската терористичка група Хамас, Јахја Синвар. Тој ги води преговорите за размена на ...
сите 595 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петрушевски: Тука сме меѓу народот да ги слушнеме нивните проблеми и да понудиме решенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: