СДСМ: Потрошени 50 милиони евра, а Битола нема пари, затоа ВМРО-ДПМНЕ го загуби мнозинство во советот


Прес-конференција, Менде Илиевски, советник на СДСМ во Советот на Општина Битола ВМРО – ДПМНЕ и градоначалникот Тони Коњановски ја донесоа Битола на работ на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Битола функционира беспрекорно во полн состав и капацитет, за што заслуга имаат советниците од сите советнички групи без разлика на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичката криза во Битола „засвири“ и во културата, па бројни врвни музички уметници останаа извисени да настапат на Битолското културно лето. Реакциите на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Штип на денешната вонредната седница донесе одлука да се трансферираат 18 милиони денари од општинскиот Буџет на сметка на ЈП „Исар“, со цел ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Штип денеска донесе одлука да го релабалансира буџетот за 18 милиони денари (околу 300.000 евра) кои ќе бидат наменети за субвенционирање на ...
| | веќе видена | слични

Во Битола не престануваат меѓусебните обвинувања на власта и опозицијата околу изградбата на кружниот тек кај Ветеринарната станица, каде што треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Штип на вонредна седница изврши ребаланс на буџетот и одвои 18 милиони денари за финансиска стабилизација на ЈП „Исар“, чија сметка е ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на 29. седница на Советот на Општина Карпош која се одржа денеска во просториите на Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје, членовите на ...
| | веќе видена | слични

Широка поддршка доби Предлогот за изменување и дополнување на Буџетот на Општина Карпош за 2023 година, која произлезе од зголемената дотација на Приходот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 797 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Вујко на момчињa кои ги ослободи палестинската терористичка група Хамас, вели дека милитантите ги гореле децата со цел ако избегаат, по изгорениците да ги ...
сите 93 | | | веќе видена

Екс премиерот Никола Груевски не заборави да го спомене СЦ Борис Трајковски и да потенцира дека неговата влада го изградила. „ Салата во спортскиот центар ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, на денешната седница за пратенички прашања во Парламентот го објасни новиот пакет ...
сите 323 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи и претседавач со ОБСЕ, објави на својата Фејсбук страница дека одлуките на Министерскиот совет на ОБСЕ 2023 се конечно ...
сите 449 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Потрошени 50 милиони евра, а Битола нема пари, затоа ВМРО-ДПМНЕ го загуби мнозинство во советот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: