(Видео) Од смрт спасила 37 деца: Кога во возилото го почувствувала чадот, бремената возачка на училишен автобус ја направила вистинската работа


Трудна возачка на автобус во Милвоки успеала да спаси 37 деца од запален автобус само неколку секунди пред возилото да изгори. Имунек Вилијамс возела кога во ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од дваесет патници се пренесени во болница, едно лице е „критично“, а другите се „стабилни“, додаваат од полицијата. Автобусот се превртел во неделата ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 10 лица загинаа денеска, а 11 се повредени при превртување на автобус во австралиската држава Нов Јужен Велс. Повредените со хеликоптери и амбулантни ...
| | веќе видена | слични

Имунек Вилијамс возел кога во автобусот се појавил чад. „Почувствував нешто додека стоев на семафорот, а мислев дека е чад што доаѓа од друг автомобил. Но, ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 368 | | | веќе видена

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или ...
сите 153 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 309 | | | веќе видена

Политички и полициски структури на СДС го охрабруваа Палевски да шири токсична атмосфера и да сее омраза- поради неказнивоста дојде до трагично двојно убиство, ...
сите 104 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 209 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе и за еден друг аспект за случајот со убиството на Вања и на Панче. ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 549 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Од смрт спасила 37 деца: Кога во возилото го почувствувала чадот, бремената возачка на училишен автобус ја направила вистинската работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: