ВИДЕО | Миленкоски: Победивме две силни репрезентации кои ќе учествуваат на ЕП 2023


Најдобрите македонски одбојкари ја совладаа Хрватска , повторно во пет сета, како што беше и на последните два дуела во полуфиналето на Европската лига во 2018 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во својот четврти натпревар од Европската златна лига македонската одбојкарска сениорска репрезентација загуби на гостувањето во Шарлоа од Белгија со резултат ...
| | веќе видена | слични

Македонските одбојкари го доживеаја и вториот пораз во 4. коло од Европската златна лига, овој пат на гостувањето против Белгија во Шарлоа. Белгијците успеаја ...
| | веќе видена | слични

И во својот четврти натпревар македонската женска одбојкарска сениорска репрезентација претрпе пораз во Европската сребрена лига . Денеска нашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Балканот има проблеми поради однесувањето на Западот, оценува министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров. На прашање за македонско-бугарските ...
сите 595 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 425 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 183 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 106 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Миленкоски: Победивме две силни репрезентации кои ќе учествуваат на ЕП 2023

Од:
До кого (е-маил):
Порака: