Димитриеска Кочоска: Граѓаните се разочарани од власта, бараат избори и нова влада


Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние тоа што го бараме е поддршка од ЕУ, работи кои што не можат да бидат политички интерпретирани тоа е култура, историја и образование, тоа е нешто што за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сега имаме нов момент на политичката сцена во земјата и нова реторика, целосно различна од она што досега го слушавме, „НЕ“ стана „ДА“, прифаќањето на ...
| | веќе видена | слични

СДС да каже кој од двата предлога на претседателот Мицкоски кои го штитат идентитетот и овозможуваат интеграција во ЕУ прифаќа, спротивно нема потреба од ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е подготвен да го продолжи дијалогот за уставните измени со ВМРО-ДПМНЕ, но бара најголемата опозициска партија да се изјасни дали останува на ставовите ...
| | веќе видена | слични

Александар Спасеновски, професорот по уставно право во Правниот факултет „Јустинијан Први“ за Радио Слободна Европа ги предупредува ВМРО ДПМНЕ и неговиот лидер ...
| | веќе видена | слични

Интервју на професорот по уставно право во Правниот факултет „Јустинијан Први“ Александар Спасеновски за Радио Слободна Европа РСЕ: Можно ли е барањето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ковачевски живее во паралелна реалност, уставни измени под бугарски диктат нема, ВМРО-ДПМНЕ понуди предлози, а тој уште не се изјаснил, регираат од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

По потврдувањето на ставот на синоќешната средба на партиското раководство во Мала Речица – дека ДУИ е подготвена да ја напушти Владата уште истиот ден кога ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 181 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 269 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 77 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска Кочоска: Граѓаните се разочарани од власта, бараат избори и нова влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: