Следната недела средба меѓу Ковачевски и Мицкоски


8 копии

Сега имаме нов момент на политичката сцена во земјата и нова реторика, целосно различна од она што досега го слушавме, НЕ стана ДА, прифаќањето на уставните ...
| | веќе видена | слични

Александар Спасеновски, професорот по уставно право во Правниот факултет „Јустинијан Први“ за Радио Слободна Европа ги предупредува ВМРО ДПМНЕ и неговиот лидер ...
| | веќе видена | слични

Интервју на професорот по уставно право во Правниот факултет „Јустинијан Први“ Александар Спасеновски за Радио Слободна Европа РСЕ: Можно ли е барањето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ковачевски живее во паралелна реалност, уставни измени под бугарски диктат нема, ВМРО-ДПМНЕ понуди предлози, а тој уште не се изјаснил, регираат од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

По потврдувањето на ставот на синоќешната средба на партиското раководство во Мала Речица – дека ДУИ е подготвена да ја напушти Владата уште истиот ден кога ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сега е моментот да се обединиме, рамо до рамо, сите, да ја донесеме оваа одлука, заради иднината на сегашните и идните генерации порача од Кавадарци премиерот ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски: Да ja донесеме одлуката заради иднината, прифаќањето од Мицкоски е за поздрав Филип Здравески 11.06.2023 / 14:13 Македонија Сега е моментот да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 480 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена

Демократското движење, Алтернатива и Движењето Беса ја обвинија власта дека го злоупотребила европското знаменце за измените на Кривичниот законик. ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следната недела средба меѓу Ковачевски и Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: