Сити доминира во Манчестер, победа над градскиот ривал за освојување на ФА Купот! (ВИДЕО)


Манчестер Сити го освои ФА Купот откако во финалето со два гола на Илкај Гундоган го победи соседот Манчестер јунајтед со 2-1 и ја завери двојната круна. ...
| | веќе видена | слични

Симоне Инѕаги остана горд на своите фудбалери по големото финале во Лигата на шампионите и откри дека имал поединечна прегратка за секој посебно, но ...
| | веќе видена | слични

Maнчестер Сити вчера ја освои Лигата на шампионите откако во финалето го совлада Интер со 1:0, но набрзо по завршувањето на финалето следувала вистинска драма ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сити доминира во Манчестер, победа над градскиот ривал за освојување на ФА Купот! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: