СИНОЌА ВО ВОЛКОВО НЕ СЕ ЗНАЕ КОЈ КОГО ТЕПАЛ - МВР јави за голем инцидент


Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
| | веќе видена | слични

Во казино во Битола се случила тепача во која учествувале пет лица на возраст од 21 до 41 година. притоа како што објавува МВР, дури биле користени и тврди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Педесетгодишен маж од Берово пријавил дека неговиот син бил физички нападнат од наставничката во основното училиште во кое учел. Нападот, според информациите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две жени биле физички нападнати од мажи во текот на вчерашниот ден, објави МВР во дневниот билтен. Во првиот случај, полицијата го приведе 52-годишниот С.А. од ...
| | веќе видена | слични

На 10.06.2023 во 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на велосипедска патека на кејот на реката Вардар на подрачје на Центар се случила несреќа помеѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИНОЌА ВО ВОЛКОВО НЕ СЕ ЗНАЕ КОЈ КОГО ТЕПАЛ - МВР јави за голем инцидент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: