За сите носталгичари на 80-тите: „Касио“ го претставиле часовникот „Stranger Things“ кој нè враќа во некои поинакви времиња!


2 копии

Неверојатно популарната серија на Нетфликс, „Stranger Things“, ја освоила публиката, а многумина ги направила носталгични и за 80-тите. „Касио“, пак, одлучиле ...
| | веќе видена | слични

Уредот има екран со дијагонала од осум инчи и го очекуваме во ноември, но неговата цена се уште не е позната. Добивај вести на вибер Она за што се шпекулираше ...
| | веќе видена | слични

Промените, кои стапија на сила во средата, следуваат по суспензијата на Nintendo на испораките на производи во Русија во март 2022 година по почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
сите 249 | | | веќе видена

Пропустите во истрагата за убиството на Панче, чинеа живот. Останува отворено прашањето зошто возилото на Панче се движеше слободно по скопските улици и доведе ...
сите 95 | | | веќе видена

Ванчо Митев, адвокат, на својот фејсбук профил објави дека според неговите проценки, екстрадицијата на Љупчо Палевски-Палчо, кој е осомничен за свирепо убиство ...
сите 901 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 61 | | | веќе видена

Градскиот комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во сорабoтка со централната комисија за култура на партијата денеска по повод 8ми Декември, Св.Климент ...
сите 63 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините војници „уништиле згради со инфраструктура на Хамас во Универзитетот Ал Азхар во градот Газа“. Според извештаите, во ...
сите 126 | | | веќе видена

Најдено е телото на 59-годишниот маж од Велес, за кого вчера медиумите јавија дека бил пријавен за исчезнат. Според информациите од полицијата, тој загинал во ...
сите 199 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За сите носталгичари на 80-тите: „Касио“ го претставиле часовникот „Stranger Things“ кој нè враќа во некои поинакви времиња!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: