Јаарсма: СДСМ и ДУИ под оган за уставот, не сакаат ,,Бугарите” да доминираат во изборната кампања


Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е конзистентен и остануваме на тој став кој што е потврден од сите партиски тела и органи, а тоа е дека уставни измени под вакви ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тимчо Муцунски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за функционирањето на СДСМ односно дека тие веќе 5-6 години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На нас ни требаат гаранции и тие нема да ги обезбедиме преку ноќ. Обезбедувањето на гаранциите за Македонија значи проактивна дипломатска активност, односно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Универзитетскиот професор по Уставно право и поранешен пратеник и функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Спасеновски , во вечерашното гостување во емисијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дел од пакетот кој што вчера се најде на самата маса во разговорите помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и претседателот на владата, можеме да го анализираме и сметам ...
| | веќе видена | слични

Во врска со вчерашната лидерска средба, Зеколи вели дека на средбата биле кажани некои работи , но најбитно е она што останало со мали букви ,а тоа се ...
| | веќе видена | слични

„Нотарските изјави на пратениците се валидни и уставни измени под вакви околности нема да има. Нема да има ниту Влада меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ.“ – истакна Стефан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 366 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 116 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаарсма: СДСМ и ДУИ под оган за уставот, не сакаат ,,Бугарите” да доминираат во изборната кампања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: