БЕСИМИ: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси


2 копии

Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри и ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи има бројни јавни настапи во земјата и во светот, каде што говори за иднината на економијата. Тој има ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во интервју за Цивил Медиа одговора на неколку важни прашања од областа на енергетиката и снабдувањето со ...
| | веќе видена | слични

Партијата „Левица“, обвинува дека Владата со народни пари субвенционира фирми кои остваруваат милионски добивки. „ Додека Ковачевски се фали дека граѓаните би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека Ковачевски се фали дека граѓаните би плаќале пет пати повисоки сметки за струја ако не се субвенциите, или во превод нашите пари, Бесими порача дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се осврна на ...
| | веќе видена | слични

„Ние економистите многу често го споменуваме БДП како показател за вкупната економска активност или велиме тоа значи колку е успешна една економија и го ...
| | веќе видена | слични

Оптимистички датум за влез на Бугарија во еврозоната е 1 јануари 2025 година, а буџетскиот дефицит од три отсто може да се постигне кон средината на следната ...
| | веќе видена | слични

Дали повисокoto ДДВ ќе ги зголеми сметките за електрична енергија Според енергетските експерти, најпрвин е неопходно и потребно „домашниот производител на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Убиецот Љупчо Палевски Палчо се чувствувал многу сигурен и доволно безбеден и си функционира како и секој друг ден, а таков може да биде само и само ако ...
сите 94 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕСИМИ: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: