Хајредини до Бесими: Владата со народни пари ќе го поддржува ЕСМ за „да ги спаси граѓаните од поскапување на струјата“


Владата ќе продолжи да го поддржува АД ЕСМ со цел да не поскапи струјата за граѓаните, порача синоќа министерот за финансии Фатмир Бесими, коментира ...
| | веќе видена | слични

Многупати повторениот став за крајно изразената некомпатибилност меѓу политичката нестабилност и економскиот развој е меѓу основните поенти на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини е прилично скептичен во однос на тоа дали економијата може да достигне повисоки стапки на раст до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи има бројни јавни настапи во земјата и во светот, каде што говори за иднината на економијата. Тој има ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во интервју за Цивил Медиа одговора на неколку важни прашања од областа на енергетиката и снабдувањето со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Странските директни инвестиции може да ги заменат фондовите на ЕУ и сè уште подобри од нив, истакна вчера унгарскиот министер за економски развој, Мартон Наѓи, ...
| | веќе видена | слични

Партијата „Левица“, обвинува дека Владата со народни пари субвенционира фирми кои остваруваат милионски добивки. „ Додека Ковачевски се фали дека граѓаните би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека Ковачевски се фали дека граѓаните би плаќале пет пати повисоки сметки за струја ако не се субвенциите, или во превод нашите пари, Бесими порача дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се осврна на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 629 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хајредини до Бесими: Владата со народни пари ќе го поддржува ЕСМ за „да ги спаси граѓаните од поскапување на струјата“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: