ФОТО+ВИДЕО: Севиља по седми пат ја освои титулата во Лига Европа


Во финалето на Лига Европа одиграно на „Пушкаш Арена“ во Будимпешта, Унгарија, екипата на Севиља по пенал серијата (4:1) ја совлада Рома за седма титула во ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатата недела со финалето во средата во кое Севиља на пенали ја совлада Рома заврши сезоната во Лигата на Европа, а сега се поделени и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Фудбалерите на Севиља по седми пат станаа победници на Лига Европа. По изведувањето на пенали успеаја да ја совладаат Рома и потоа да го подигнат трофејот што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Немања Гудељ и Иван Ракитиќ го привлекоа вниманието на прославата на Севиља по освоениот трофеј во Лигата на Европа. Европскиот трофеј српскиот фудбалер го ...
| | веќе видена | слични

Севилија покажа дека е вистинска кралица на Лигата на Европа и стигна до седмата титула во ова натпреварување, откако вчеравечер во Будимпешта се врати од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Велешанка ограбила починат сограѓанин на улицата Илинденска во градот. Според информациите од полицијата, морничавиот настан се случил вчера. Се’ почнало кога ...
сите 316 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 122 | | | веќе видена

Нема француско-германски судир, уверува францускиот министер за надворешни работи, Стефан Сежурне, во интервју за весникот „Монд“. Дипломатот нагласува дека ...
сите 220 | | | веќе видена

Денеска, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари ...
сите 154 | | | веќе видена

Неодамна ја слушнав изјавата на Герт Јан Копман кој што констатира дека Балканот предолго беше сам. Знам дека многу од моите колеги велат дека е недовршена ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТО+ВИДЕО: Севиља по седми пат ја освои титулата во Лига Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: