Јанеска-Поповска од НБ на ЦЕФ: Практични решенија за составување статистика на финансиските сметки


Време зa читање: 3 минути Народната банка е посветена на развојот на институционалниот капацитет на своите вработени, но исто така ги пренесува и своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Царинската управа со поддршка на Владата, пристапи со целосна посветеност на процесот за интеграција на нашата држава во ЕУ, преземајќи сет активности за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проектот е на ОЕЦД и нејзината Меѓународна мрежа за финансиска едукација (ИНФЕ), а се спроведува со финансиска поддршка на Министерството за финансии на ...
| | веќе видена | слични

Продолжува јакнењето на капацитетите на Народната банка и финансиските регулатори (Министерство за финансии, Комисија за хартии од вредност, Агенција за ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Брисел продолжуваат билатералните скрининг состаноци од Кластер 3, „Конкурентност и инклузивен раст“, за Поглавјето 17, „Економска и монетарна ...
| | веќе видена | слични

Една од основните задачи и приоритет на Царинската управа е да обезбеди ефикасна наплата на приходите, кои се остваруваат при спроведување на царинските и ...
| | веќе видена | слични

Финансиската писменост на менаџерите и сопствениците на микро, малите и средните претпријатија е повисока од просекот на земји од регионот, покажува анализата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фокусот на Владата е насоченa кон усогласување со пазарот на ЕУ, кој се карактеризира со конкуренција и иновации, како и на политички мерки и инструменти за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во Брисел на билатералната скрининг агенда е Поглавје 20, „Претпријатија и индустриска политика“ на која заменик претседателот на Владата задолжен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на маргините на средбата со министрите за надворешни работи на земјите членки на Aлијансата, нападот на 24 ...
сите 300 | | | веќе видена

ПОРАДИ ЛАВРОВ, УКРАИНА И БАЛТИЧКИТЕ ЗЕМЈИ НЕМА ДА УЧЕСТВУВААТ НА МИНИСТЕРСКИОТ СОСТАНОК НА ОБСЕ Балтичките држави ќе го бојкотираат состанокот на ОБСЕ во ...
сите 96 | | | веќе видена

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 76 | | | веќе видена

Здравствените установи ќе работат континуирано и без прекин за време на министерскиот состанок на ОБСЕ во Скопје.Министерството за здравство информира дека ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанеска-Поповска од НБ на ЦЕФ: Практични решенија за составување статистика на финансиските сметки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: