Ангеловска-Бежоска во Црна Гора: Истрајноста на политиките е од суштинско значење за стабилизирање на инфлацијата


„Без никакво сомневање, приоритетот на централните банки е стабилизирањето на инфлацијата, за што и натаму треба да се водат внимателни макроекономски ...
| | веќе видена | слични

Партијата „Левица“, обвинува дека Владата со народни пари субвенционира фирми кои остваруваат милионски добивки. „ Додека Ковачевски се фали дека граѓаните би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека Ковачевски се фали дека граѓаните би плаќале пет пати повисоки сметки за струја ако не се субвенциите, или во превод нашите пари, Бесими порача дека ...
| | веќе видена | слични

Оптимистички датум за влез на Бугарија во еврозоната е 1 јануари 2025 година, а буџетскиот дефицит од три отсто може да се постигне кон средината на следната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во државната каса се предвидени 225 милиони евра, со кои годинава ќе им се обезбеди поддршка на граѓаните и на стопанството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поддршката во вид на субвенции за ублажување на ефектите од енергетската криза ќе продолжи и годинава. Во буџетот се предвидени средства за оваа намена, со кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата ќе продолжи да го поддржува АД ЕСМ со цел да не поскапи струјата за граѓаните, порача синоќа министерот за финансии Фатмир Бесими, коментира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 738 | | | веќе видена

Александар Ѓорчевски, татко на киднапираната и убиена Вања Ѓорчевска, е донесен во Кривичниот суд. Обвинителството бара 48 часовен притвор за Александар ...
сите 289 | | | веќе видена

Десет дена агонија, без никаква информација дали велешанецот Панче Жежовски е жив или мртов. Ќерката на 74-годишниот пензионер од Велес за Алфа раскажува дека ...
сите 331 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 142 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека на лидерската средба е постигнат широк консензус за датумот за следните претседателски и ...
сите 233 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 16 | | | веќе видена

Програмскиот директор во Хјуман рајтс воч, Сари Баши, за Би-Би-Си кажа дека Израел ја продолжил копнената офанзива и воздушните напади „без преземање соодветни ...
сите 55 | | | веќе видена

Откако случајот со 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес ја потресе јавноста, психолозите Мирјана Јовановска - ...
сите 87 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 326 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска во Црна Гора: Истрајноста на политиките е од суштинско значење за стабилизирање на инфлацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: