Македонско финале со НБА атракции


Таа за „Њујорк пост“ открива дека добива „поголеми бакшиши“ кога нејзините гости ќе дознаат дека ѝ служела на својата земја. Додаде дека најчесто погрешно ...
| | веќе видена | слични

На 3 јуни, точно четири години откако го загуби кучето, актерката објави фотографии на кои ја држи Доли во раце, пишувајќи: „Доли засекогаш“. Заедно со ...
| | веќе видена | слични

Сите се сеќаваат на детето кое беше слаткото буцко, а потоа реши да го промени својот физички изглед од корен. Станува збор за најмалиот син на пејачакта Лепа ...
| | веќе видена | слични

Популарната пејачка Емина Јаховиќ неодамна се појави во Белград каде имала настап, а пред новинарите го покажала новиот изглед. Особено блицовите откриле како ...
| | веќе видена | слични

На Инстаграм профилот на далматинскиот мапер се појави карта на Европа, која покажува што ги нервира жителите на одредени земји „Како да ги изнервирате ...
| | веќе видена | слични

Една од најпознатите спортски новинарки Дилета Леота неодамна на својот Инстаграм профил сподели фотографии на кои напорно тренира. Откако во март ја сподели ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски ги почна подготовките за квалификациските натпревари против Украина на 16. јуни дома и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 610 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 201 | | | веќе видена

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 105 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 670 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 96 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонско финале со НБА атракции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: