Се враќа дневната евтина тарифа, РКЕ ги чека барањата за да утврди дали ќе има промени во сметките за струја


Евтината тарифа за струја повторно се враќа. Ќе ја има два часа дневно во периодот од 11 до 16 часот, но терминот се уште се утврдува. Првиот човек на ...
| | веќе видена | слични

Дали повисокoto ДДВ ќе ги зголеми сметките за електрична енергија Според енергетските експерти, најпрвин е неопходно и потребно „домашниот производител на ...
| | веќе видена | слични

Владините одлуки за замрзнување на цените не беа соодветни, не го дадоа очекуваниот ефект и освен тоа беа привремено решение, реагиаат граѓаните во анкетата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ако човек сака да биде саркастичен ќе каже дека се што е убаво кратко трае, па така веќе и замрзнатите макарони на Ковачевски кои ги прикажуваше како голем ...
| | веќе видена | слични

Цената на краставицата на пазарите се движи од 70 до 100 денари за килограм. Слично и кај доматот. Цените на основните прехранбени продукти од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Замрзнатите цени на основните прехранбени продукти што ДУИ и Ковачевски го прикажуваа како голем економски и социјален успех биле само “купи ден- помини влада“ ...
| | веќе видена | слични

Цената која ја нуди ЕСМ кон ЕВН Хоум се разгледува на затворена седница на Владата. Откако ќе имаме барање од страна на ЕСМ ќе бидете известени навремено, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се враќа дневната евтина тарифа, РКЕ ги чека барањата за да утврди дали ќе има промени во сметките за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: