Јадеме во просек по 61 кг компир годишно

3 копии

Анализа на порталот Н1 покажува дека Македонија има најниска просечна плата од поранешниоте југословенски републики со 568 евра, а најблиску до нас е Босна и ...
| | веќе видена | слични

Највисока просечна плата исплатена во земјите од поранешна СФРЈ во март годинава имала Словенија од 1.423,75 евра, а најниска кај нас во Македонија – 568 евра. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Просечната нето плата во Македонија изнесува 34.925 денари, односно околу 568 евра, а според податоците на „Н1“ тоа е најниската плата во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Просечниот број на патнички автомобили по жител во Европската унија во 2021-ва година пораснал од 0,53 на 0,57, покажуваат податоците од Заводот за статистика ...
| | веќе видена | слични

И покрај бројните можности и природни ресурси достапни на Босна и Херцеговина, таа се потпира на увозот на она што го има во изобилство, како што се вода и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската амбасадорка Анџела Агелер во врска со предложенииот закон за амнестија денеска изјави дека за САД и Американската амбасада е важно ваквите ...
сите 206 | | | веќе видена

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 310 | | | веќе видена

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 206 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 90 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со лидерите на сојузничките земји, Европската Унија и НАТО денес, повторувајќи ја американската поддршка за ...
сите 152 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 172 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јадеме во просек по 61 кг компир годишно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: