Новите европски регулативи ќе ги зголемат цените и на новите и на половните возила


Регулативата „евро 7“ би можела да ги зголеми трошоците за производство на автомобили, а со тоа и цената, која би била за 2.000 евра повисока од сегашната. ...
| | веќе видена | слични

Еден од водечките производители на батерии од Кина откри дека развил технологија со којашто се постигнува батериите за електрични возила да бидат и поевтини и ...
| | веќе видена | слични

Каков електричен автомобил ќе се произведува во Тетово? Ќе го биде ли? Ќе се продава ли, ако воопшто го биде? Засега официјално не е кажано кој модел на ...
| | веќе видена | слични

Фотонапонски (фотоволтаични) фарми во налет на еуфорија на големо се градат низ земјава. Дури и државата спасот од енергетската криза го бара во фотонапонските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска објасни дека за доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните ...
сите 281 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Опозицијата обвинува дека млеко и протеински јогурт со амфлатоксин завршило во маркетите, АХВ спие, се буди само кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ги фати на дело. „Здравјето ...
сите 68 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена

Директорот на пазарниот инспекторат Горан Трајковски денеска ќе информира за одлуките на Владата и идните активности на инспекторатот коишто произлегуваат од ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи информираше дека СВР Скопје – Единица за насилен криминал поднела кривична пријава против Г.Ц.(27) од Скопје и А.Ц.(23), ...
сите 123 | | | веќе видена

Косовската Влада соопшти дека „внимателно и будно ги следи последните случувања во врска со движењето на воените единици на вооружените сили на Србија во ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новите европски регулативи ќе ги зголемат цените и на новите и на половните возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: