(Видео) Научниците веруваат дека снимиле октопод во моментот додека сонувал кошмар


Новото истражување на американските научници спроведено на еден октопод укажува на тоа дека тоа интелигентно суштество може да има кошмари во текот на сонот. ...
| | веќе видена | слични

Синдромот на ненадејна смрт на доенчиња- СИДС (SIDS) може да има биолошки механизам кој може, барем делумно, да помогне да се објасни причината за состојбата. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 765 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Вујко на момчињa кои ги ослободи палестинската терористичка група Хамас, вели дека милитантите ги гореле децата со цел ако избегаат, по изгорениците да ги ...
сите 93 | | | веќе видена

Од министерството за образование (МОН) соопштија дека регресот за годишен одмор за 2023 година треба да им биде исплатен на сите вработени во основните и ...
сите 88 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 261 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 121 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Научниците веруваат дека снимиле октопод во моментот додека сонувал кошмар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: