(Видео) Ковачевски: Сите пратеници да го дадат својот глас за народот, а не за кариерата на кој било политичар


8 копии

Ќе ги предложам сите потребни одлуки Северна Македонија да го продолжи својот пат во остварување на втората стратешка цел а тоа членство во ЕУ, се надевам дека ...
| | веќе видена | слични

Обединетата македонска дијаспора (ОМД), која е една од водечките глобални организации на Македонците, ги осуди коментарите на американскиот сенатор Крис Марфи ...
| | веќе видена | слични

„Најавата за средбата Ковачевски-Мицкоски не предизвикува особено внимание или, напнато исчекување. Ковачевски и Мицкоски се статисти на сцената, во која ...
| | веќе видена | слични

Периодот што измина е период во кој говоревме за уставните имени и сега доаѓа периодот да се исполнат обврски од европскиот предлог, рече функционерот на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Балканот треба да влезе во ЕУ и ние како држава треба да го продолжиме патот по кој сме тргнале, порача функционерот на СДСМ, Васко Кичевски во гостувањето во ...
| | веќе видена | слични

И власта и опозицијата за лидерска средба, но со различна агенда за тоа што треба да произлезе од нејзе. Од СДСМ се уште инсистираат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 1-ви декември сами себе ќе се блокираме ако не се изгласаат уставните измени, затоа е загриженоста на САД, рече претседателот Пендаровски. Шефот на државава ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во наредните 10 дена ќе има набиена агенда од состаноци со лидерите на опозициските, но и на владејачките партии, на кои ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Малта ќе биде идниот претседавач со Организацијата во 2024 година, одлучија едногласно 57 земји членки на маргините на 30. Министерски состанок на ОБСЕ, што ...
сите 758 | | | веќе видена

ЛАВРОВ ВО СКОПЈЕ ГИ КРИТИКУВАШЕ ЗАПАДНИТЕ ЗЕМЈИ Рускиот шеф на дипломатијата, Сергеј Лавров, денеска на вториот ден од министерскиот совет на ОБСЕ одржа долга ...
сите 253 | | | веќе видена

Од министерството за образование (МОН) соопштија дека регресот за годишен одмор за 2023 година треба да им биде исплатен на сите вработени во основните и ...
сите 61 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги повикува медиумите и медиумските работници, при известувањето за случајот поврзан со исчезнатото ...
сите 51 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 285 | | | веќе видена

По митингот кој што го одржа премиерот во заминување редно е да се вратиме на вистинските теми кои што го мачат опљачканиот, осиромашениот од оваа самонаречена ...
сите 146 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 68 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ковачевски: Сите пратеници да го дадат својот глас за народот, а не за кариерата на кој било политичар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: